TOP výlety (29)

Kam na výlet?
Jeseníky a Rychlebské hory
Hrubý Jeseník (40)    Kralický Sněžník (4)    Rychlebské hory (5)    Osoblažsko (1)   
výlet na kole - Hrubý Jeseník

12.11.2012 Z Velkých Losin na Tři kameny

Tento nepříliš dlouhý výlet má všechny atributy atraktivního poznávacího okruhu. Navštívíte renesanční zámek s parkem ve Velkých Losinách, uvidíte dva výjimečně zachovalé roubené kostely, panorama Jeseníků shlédnuté ze Tří kamenů se Vám na dlouho vepíše do duše.

více…

náročnost:

délka celkem: 34 km

Tři kameny, skály a vyhlídka, pohled na Praděd a Dlouhé stráně Tři kameny, skály a vyhlídka, pohled na Praděd a Dlouhé stráně
 

výlet na kole - Hrubý Jeseník

14.9.2011 Proti proudu Podolského potoka až k rašeliništi Skřítek

Z Janovic se vydáme proti proudu krásného horského potoka, jehož vody sytí rašeliniště na Skřítku. Krajina kolem něho je čistá a nedotčená, takže se v úseku od Staré Vsi po Skřítek budete cítit spíše jako na Šumavě. I druhá polovina výletu je atraktivní. Uvidíte na vysoké skále umístěné zbytky hradu, zámek v Janovicích a poctivou porci krásných výhledů během sjezdu přes pastviny nad Janovicemi.

více…

náročnost:

délka celkem: 29 km

zámek v Janovicích zámek v Janovicích
 

výlet na kole - Hrubý Jeseník

13.9.2011 Z Vrbna do Zlatých Hor

Tento náročnější výlet vás zavede do nejsevernější části Jeseníků, která je českými turisty neprávem opomíjena. Sami budete překvapeni malebnou krajinou kolem Heřmanovic, okouzlí vás roubenky v Mnichově, ohromí kostel ve Zlatých Horách, jedinečnou atmosféru má Zámecký vrch a třešničkou na závěr jsou Sokolí skály.

více…

náročnost:

délka celkem: 44 km

Výrův kámen, na vrcholu Výrův kámen, na vrcholu
 

výlet na kole - Rychlebské hory

15.4.2011 Skalnaté rokle a stříbřité vodopády

Okolí obce Žulová, do které ještě zasahuje Žulovská pahorkatina, je území se skalními městy a tzv. ostrovními horami vyčnívajícími nad okolní terén. Vyskytuje se zde mnoho opuštěných lomů, které zvyšují rozmanitost zdejší krajiny. Největším lákadlem tohoto výletu jsou především poklidně šumící Nýznerovské vodopády na Stříbrném potoce v Rychlebských horách nacházející se asi 5,5 km od Žulové. Další zajímavostí jsou Sokolí skály vypínající se opodál nedaleko hranice s Polskem. Ze skal je vzrušující a krásný pohled do okolí, který zajisté potěší nejen romantické duše.

více…

náročnost:

délka celkem: 27 km

Nýznerovské vodopády Nýznerovské vodopády
 

výlet na kole - Hrubý Jeseník

14.8.2009 Po stopách dávných předků v krajině mezi Vrbnem a Karlovou Studánkou

Vydáme se do míst dávného osídlení a v krajině i obcích budeme objevovat pozůstatky činností naších předků, kteří zde vedli často nelehký život. Navštívíme téměř 200 let staré lázně, poutní místo Anenský vrch, projedeme pod pozůstatky hrádku Freudenstein, v malebných Karlovicích se podíváme do muzea Kosárna, další zajímavé památky najdeme ve Vrbně pod Pradědem.

více…

náročnost:

délka celkem: 36 km

v Karlovicích, Museum Kosárna v Karlovicích, Museum Kosárna
 

výlet na kole - Hrubý Jeseník

18.6.2009 Z Horní Lipové na vrchol Smrku

Vrchol Smrku se nachází na rozhraní Jeseníků a Rychlebských hor a svým pokořitelům nabízí vynikající výhledy na Rychleby, Kralický Sněžník i panorama Jeseníků od Studničního vrchu po Keprník. Terénní pasáže cestou ze Smrku potěší milovníky MTB a sjezd přes pastviny do Kronfelzova ohromí velebnou harmonií krajiny v okolí. Poslední třetina výletu je svedena z hřebenů do údolí řek. Uvidíme skalnaté koryto Branné i širší nivu v Horní Lipové.

více…

náročnost:

délka celkem: 36 km

rozcestí Luční vrch rozcestí Luční vrch
 

výlet na kole - Hrubý Jeseník

25.5.2009 Ze sedla Skřítek ke zřícenině Rabštejn

Krásné jsou Jeseníky mezi sedlem Skřítek a Rýmařovem a nejedno z těchto pěkných míst vám přestaví tento výlet. Ze zadumaných lesů kolem Skřítku přijedeme k prosluněné pasece se stylovou hospůdkou. Nad námi se bude tyčit mohutná skála Rabštejnu. Lesní cesty lemované divokými skalisky nás přivedou do malebné osady Žďárský potok. Z ní se vydáme do panenské přírody kolem Podolského potoka jehož vody sytí rašeliniště Skřítek.

více…

náročnost:

délka celkem: 21 km

skály na Rabštejně skály na Rabštejně
 

výlet na kole - Hrubý Jeseník

22.5.2009 Ze Starého Města pod Sněžníkem na chatu Paprsek

Od vysoké, štíhlé budovy radnice ve Starém Městě se vydáme poklidným údolím Krupé do Kunčic. K horské chatě Paprsek skryté v hlubokých lesích budeme převážně stoupat, divokým sjezdem v terénu sjedeme do Ramzové. V závěru nás čeká historické městečko Branná a krásné rozhledy z Kančího vrchu.

více…

náročnost:

délka celkem: 29 km

kaplička v Kunčicích kaplička v Kunčicích
 

výlet na kole - Hrubý Jeseník

5.5.2009 Z Malé Morávky do Rýmařova

Tento výlet by mohl mít podtitulek - Historie a současnost jesenických horských vsí. Většina míst, která navštívíme zažila svůj první rozmach v období dolování a zpracování kovů, prošla úpadkem a opuštěním po druhé světové válce. Pak došlo k jejich znovuobjevení prvně chataři a nadšenci pro lidovou architekturu, později turisty, lyžaři a podnikateli v cestovním ruchu. Malá Morávka, Žďárský potok, Stará Ves, Janovice i Rýmařov. Všude najdeme stopy jednotlivých období, která spoluvytvářejí drsnou krásu a přirozenou harmonii jesenické krajiny.

více…

náročnost:

délka celkem: 30 km

v Karlově v Karlově
 

výlet na kole - Kralický Sněžník

29.4.2009 K meandrům Moravice

Řeka Moravice je oblíbená především mezi vodáky a pěšími turisty, kteří se soustřeďují na výlety na jejím dolním toku. Neprávem opomíjený je její horní tok. Přitom řeka poté co opustí pevné sevření jesenických hor přirozeně meandruje v široké a prosluněné říční nivě, kterou lze s minimální námahou projet na kole. Navíc si přidáme krásné výhledy z Moravické hory a poetickou krajinu kolem Podolského potoka.

více…

náročnost:

délka celkem: 25 km

v Malé Moravici v Malé Moravici
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 »
Partnerské weby