TOP výlety (4)

Kam na výlet?
Český les
Tachovsko (26)    Chodsko (10)   
výlet s dětmi - Tachovsko

Údolím Úterského potoka

Krajina kolem Konstantinových Lázní je velmi pestrá a plná kontrastů. Tento výlet je toho typickou ukázkou. Místo krajiny polí a luk obklopující lázeňské centrum se vydáme do skalnatého, hustě zarostlého a opuštěného údolí, které si vyhloubil Úterský potok. V jeho závěru vystoupáme k romantickému kostelíku u samoty Šipín, kde je vyhlídka na část údolí.

více…

náročnost:

délka celkem: 11 km

cestou údolím Úterského potoka cestou údolím Úterského potoka
 

výlet s dětmi - Chodsko

Po stopách předků - na hrad, zříceninu a hradiště

Mezi Českým lesem a Šumavou se jakoby ve stínu větších pohoří krčí méně známá, ale o to přitažlivější Korábská vrchovina. V okolí Kdyně jsou na strmých vrcholcích kopců často skryty zříceniny hradů, opředené bájnými legendami a pověstmi. My navštívíme dvě z nich a základy pradávného hradiska, přičemž věž u hradu Rýzmberk je navíc upravena jako rozhledna, takže nám nabídne parádní výhled po okolí.

více…

náročnost:

délka celkem: 9 km

zřícenina hradu Nový Herštejn zřícenina hradu Nový Herštejn
 

výlet s dětmi - Chodsko

Autem do okolí Kdyně na rozhlednu, koupaliště a hrad

Vydejte se s námi do nádherné přírody, za krásnými výhledy a pradávnou historií v okolí malebného městečka Kdyně. Namísto pohorek vám budou pro jednou stačit sandále a místo větrovky si raději přibalte plavky. Tento výlet je určen pro celou rodinu a věk nebo kondice zde nehrají žádnou roli. Můžete se tak těšit vedle městských památek v Kdyni i na hrad Rýzmberk, rozhlednu Koráb a koupaliště Hájovna v Kojeticích nad Kdyní.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

chvilka odpočinku chvilka odpočinku
 

výlet s dětmi - Tachovsko

Autem k zajímavostem Tachova a okolí

Tento výlet je zaměřený na poznání významných památek nacházejících se v pozoruhodné krajině na rozhraní tří pohoří: Českého lesa, Tepelské vrchoviny a Slavkovského lesa. Ústřední roli má město Tachov, na něj naváže s pestrou paletou zajímavostí město Planá a na závěr si vystoupáme ke zřícenině hradu Volfštejn.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

v centru města Planá v centru města Planá
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 »
Partnerské weby