TOP výlety (17)

Kam na výlet?
Český les
Tachovsko (26)    Chodsko (10)   
výlet na kole - Tachovsko

30.7.2015 Na kole k zaniklé obci Pleš a k Náměstí přírody

Za krásami hlubokých lesů, přes zaniklé osady českého pohraničí k Náměstí přírody.

více…

náročnost:

délka celkem: 31 km

 

výlet na kole - Tachovsko

14.6.2010 Krajinou Dyleňského lesa

Téměř nenarušená příroda okolo druhého nejvyššího vrcholu Českého lesa a malebné vesničky s tradičními chebskými statky jsou hlavními atributy tohoto výletu. Výzvou je příležitost si vyšlapat až na vrchol Dyleň s dalekými výhledy z vrcholových skalisek. Zážitkem bude i zajížďka k vyhaslé sopce Železná hůrka nebo návštěva skanzenu chebské lidové architektury v Doubravě.

více…

náročnost:

délka celkem: 45 km

Dyleň - býv. vojenská radarová věž Dyleň - býv. vojenská radarová věž
 

výlet na kole - Tachovsko

Český les - okolí Tachova

Tento cykloturistický okruh nás provede z Tachova krásnou Knížecí alejí, kolem romantické zříceniny kostela a jízdárny ve Světcích a po staré pohraniční cestě do údolí Sklářského potoka.

více…

náročnost:

délka celkem: 35 km

náměstí v Tachově náměstí v Tachově
 

výlet na kole - Tachovsko

Krajina v okolí Mže a Kosového potoka

Malebná městečka Svojšín a Černošín působí v kontextu tohoto výletu pouze jako lehké předkrmy před bohatým hlavním menu, představujícím 13 zastavení naučné stezky „Kosí potok“. Tento výlet je z poloviny vedený po silnicích a z druhé poloviny po lesních cestách a pěšinách v Přírodním parku Kosový potok a ve strmých stráních nad údolím Mže.

více…

náročnost:

délka celkem: 42 km

Černošín - kostel sv. Jiří Černošín - kostel sv. Jiří
 

výlet na kole - Tachovsko

Stříbro - Kladruby

Výstavní perlou kraje v okolí města Stříbra je lesy obklopený monumentální klášter v Kladrubech vsazený do svahu před městečkem. Než přijedete ke klášteru, stanete ponejprv v samotném Stříbře, kde památek je také dosti. Poté projedete údolím řeky Mže, které je protkáno několika štolami, vystoupáte ke vsi Vranov, dále kol vodní plochy nádrže Hracholusky přes kopec k Sulislavi, Lhotě a Žďáru až ke klášteru v Kladrubech. Odtud do Stříbra už pár kilometrů jest.

více…

náročnost:

délka celkem: 23 km

Stříbro Stříbro
 

výlet na kole - Tachovsko

Na kole do Dyleňského lesa

V místech dnešního Dyleňského lesa se ještě ve 14.-15. století nacházel hluboký a neprostupný hvozd, ve kterém strážili Chodové z okolních vesnic. Mnohem později ho rozdělily dlouhé kilometry ostnatého drátu tzv. železné opony. Nyní se sem můžeme vydat na kole za poznáním těchto krásných a opuštěných míst s pohnutou historií.

více…

náročnost:

délka celkem: 39 km

rybník pod Ovčím vrchem rybník pod Ovčím vrchem
 

výlet na kole - Tachovsko

Český les – Lesná a Zlatý potok

Po stopách zaniklých sklářských hutí ve vysídleném pohraničí.

více…

náročnost:

délka celkem: 30 km

Lesná - zámek Lesná - zámek
 

výlet na kole - Chodsko

Na kole do okolí Kdyně a Korábské hornatiny

Mezi Českým lesem a Šumavou se jakoby ve stínu větších pohoří krčí méně známá, ale o to přitažlivější Korábská vrchovina. V okolí Kdyně jsou na strmých vrcholcích kopců často skryty zříceniny hradů, které jen podtrhují historickou významnost tohoto kraje. Tento výlet vás zavede nejen k historickým klenotům, ale také na místní významný vrchol – Koráb, ozdobený rozhlednou.

více…

náročnost:

délka celkem: 48 km

výhled na Kdyni a okolí výhled na Kdyni a okolí
 

výlet na kole - Chodsko

Na kole po stopách Chodské historie

Jedinečný kraj kolem Domažlic sousedící se zemí německou patří Chodům – svobodným strážcům hranic, kterým byla svěřena ochrana tohoto pohraničního území s řadou privilegií od českých králů. Tato oblast přímo dýchá historií. Udržuje se tady stále nářečí a lidové kroje, kterých si na Chodských slavnostech v období svátku sv. Vavřince užijete dosti. Na tu všechnu krásu minulosti pohlíží z výšin masiv Čerchova s rozhlednou. Pojeďme se tedy vydat vstříc té nádheře a koloritu.

více…

náročnost:

délka celkem: 32 km

centrum Domažlic centrum Domažlic
 

výlet na kole - Tachovsko

Po stopách zaniklých hutí v česko-německém pohraničí

Český les, jehož horský hřbet tvoří 82 km dlouhou státní hranici s Německem, může být i pro většinu našinců velkou neznámou. Zdánlivá nevýhoda ve sporadickém osídlení a v těžko dostupných informacích o této lokalitě, může být naopak předností, díky které si tato oblast zachovala dodnes téměř nedotčenou krajinu s převahou lesů nad zemědělskými plochami.

více…

náročnost:

délka celkem: 34 km

Lesná - zámek Lesná - zámek
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 »
Partnerské weby