TOP výlety (13)

Kam na výlet?
Český les
Tachovsko (26)    Chodsko (10)   
výlet pěšky - Chodsko

Kdyně a Korábská hornatina

Mezi Českým lesem a Šumavou se jakoby ve stínu větších pohoří krčí méně známá, ale o to přitažlivější Korábská vrchovina. V okolí Kdyně jsou na strmých vrcholcích kopců často skryty zříceniny hradů, které jen podtrhují historickou významnost tohoto kraje.

více…

náročnost:

délka celkem: 13 km

Kdyně - kostel Kdyně - kostel
 

výlet pěšky - Chodsko

Malebná krása Sedmihoří

Přírodní park Sedmihoří je malebnou dominantní vrchovinou sestávající z podkovy zalesněných kopců vypínajících se z okolní ploché krajiny. Po krajích na úpatích vrcholů ozdobených četnými skalkami bizarních tvarů jsou zajímavé mokřadní a močálovité biotopy se svéráznou květenou a zvířenou. Nám v seznámení se s touto unikátní lokalitou pomůže okružní naučná stezka.

více…

náročnost:

délka celkem: 16 km

zastavení naučné stezky - Ručičky zastavení naučné stezky - Ručičky
 

výlet pěšky - Tachovsko

Na hrad Gutštejn

Hrad Gutštejn – dříve mohutná pevnost na skále nad údolím potoka Hadovka, později obávané vězení loupeživých rytířů, dnes legendární hrad trampů, romantiků a snílků, kde je stále co objevovat, jak pro děti tak pro jejich rodiče.

více…

náročnost:

délka celkem: 10 km

odpočinek na hradě odpočinek na hradě
 

výlet pěšky - Tachovsko

Pohraniční okruh k zámečku v Dianě

Ústředním tématem, jak je již patrné z názvu, je nádherný zámeček s rozsáhlým zámeckým parkem, ke kterému vede pohraniční cesta kolem Farského potoka. Máte-li náladu a chuť, vydejte se s námi toto místo více poznat.

více…

náročnost:

délka celkem: 12 km

lovecký zámeček v Dianě lovecký zámeček v Dianě
 

výlet pěšky - Tachovsko

Český les – Stoupa, Zlatý potok

Český les, jehož horský hřbet tvoří 82 km dlouhou státní hranici s Německem, může být i pro většinu našinců velkou neznámou. Zdánlivá nevýhoda ve sporadickém osídlení a v málo dostupných informacích o této lokalitě, může být naopak předností, díky které si tato oblast zachovala dodnes téměř nedotčenou krajinu s převahou lesů nad zemědělskými plochami. Pro ty, kteří rádi obdivují přírodu daleko od davů návštěvníků, je určen právě tento výlet.

více…

náročnost:

délka celkem: 21 km

louky v okolí Ostrůvku louky v okolí Ostrůvku
 

výlet pěšky - Tachovsko

Zajímavosti v okolí Konstantinových Lázní

Okolí Konstantinových Lázní je mimořádně bohaté na kulturní a historické památky. Samotné lázeňské městečko nás jistě zaujme poklidnou atmosférou a neokázalou parkovou úpravou s mnoha cennými dřevinami. Kromě lázní si můžeme prohlédnout velkolepý zámek v Bezdružicích, zříceninu kaple a hradu v Krasíkově či poutní kapli na Ovčím vrchu.

více…

náročnost:

délka celkem: 10 km

v lázeňském centru Konstantinových Lázní v lázeňském centru Konstantinových Lázní
 

výlet pěšky - Tachovsko

Údolím Úterského potoka na hrad Gutštejn

Krajina kolem Konstantinových Lázní je velmi pestrá a plná kontrastů. Tento výlet je toho typickou ukázkou. Z lázeňského centra sejdeme do skalnatého, hustě zarostlého a opuštěného údolí. V jeho závěru vystoupáme k romantickému kostelíku u samoty Šipín.

více…

náročnost:

délka celkem: 17 km

cesta v údolí Úterského potoka cesta v údolí Úterského potoka
 

výlet pěšky - Tachovsko

Klenoty světské, církevní i lidové architektury v nejzápadnějším výběžku Českého lesa

Na úplném okraji přírodního parku Český les nalezneme obec s dlouhou historií a pozoruhodnými památkami - Starý Hrozňatov. Na skalnatém ostrohu uprostřed návsi se vyjímá zámek s pozůstatky jednoho z nejstarších hradů Chebska a o něco výše se nachází jedno z nejnavštěvovanějších poutních míst – Maria Loreto. V jeho okolí ještě zhlédneme malebná stavení chebské lidové architektury a také přírodní památku – Železnou hůrku, naši nejmladší sopku!

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

poutní areál Maria Loreto poutní areál Maria Loreto
 

výlet pěšky - Tachovsko

Pleš a Náměstí přírody

Okruh Vás zavede za krásami hlubokých lesů, přes zaniklé osady českého pohraničí k Náměstí přírody. Zdejší trochu opuštěný kraj je jako stvořen pro pěší turistiku, cykloturistiku a v zimě pro běžkaře a vy se o tom jistě brzy přesvědčíte.

více…

náročnost:

délka celkem: 19 km

krajina v okolí bývalé Pleši krajina v okolí bývalé Pleši
 

výlet pěšky - Tachovsko

Zapomenutý kraj – Český les – údolí Sklářského potoka

Tento turistický okruh po bývalých vojenských cestách a zaniklých vesničkách v česko–německém pohraničí je určen zejména pro turisty upřednostňující klid před ruchem hojně navštěvovaných lokalit.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

nedaleko ČR/N hranice u rozc. býv. Pavlův Studenec nedaleko ČR/N hranice u rozc. býv. Pavlův Studenec
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 »
Partnerské weby