TOP výlety (36)

Kam na výlet?
Český les
Tachovsko (26)    Chodsko (10)   
výlet na kole - Tachovsko

30.7.2015 Na kole k zaniklé obci Pleš a k Náměstí přírody

Za krásami hlubokých lesů, přes zaniklé osady českého pohraničí k Náměstí přírody.

více…

náročnost:

délka celkem: 31 km

 

výlet na kole - Tachovsko

14.6.2010 Krajinou Dyleňského lesa

Téměř nenarušená příroda okolo druhého nejvyššího vrcholu Českého lesa a malebné vesničky s tradičními chebskými statky jsou hlavními atributy tohoto výletu. Výzvou je příležitost si vyšlapat až na vrchol Dyleň s dalekými výhledy z vrcholových skalisek. Zážitkem bude i zajížďka k vyhaslé sopce Železná hůrka nebo návštěva skanzenu chebské lidové architektury v Doubravě.

více…

náročnost:

délka celkem: 45 km

Dyleň - býv. vojenská radarová věž Dyleň - býv. vojenská radarová věž
 

výlet pěšky - Chodsko

Kdyně a Korábská hornatina

Mezi Českým lesem a Šumavou se jakoby ve stínu větších pohoří krčí méně známá, ale o to přitažlivější Korábská vrchovina. V okolí Kdyně jsou na strmých vrcholcích kopců často skryty zříceniny hradů, které jen podtrhují historickou významnost tohoto kraje.

více…

náročnost:

délka celkem: 13 km

Kdyně - kostel Kdyně - kostel
 

výlet pěšky - Chodsko

Malebná krása Sedmihoří

Přírodní park Sedmihoří je malebnou dominantní vrchovinou sestávající z podkovy zalesněných kopců vypínajících se z okolní ploché krajiny. Po krajích na úpatích vrcholů ozdobených četnými skalkami bizarních tvarů jsou zajímavé mokřadní a močálovité biotopy se svéráznou květenou a zvířenou. Nám v seznámení se s touto unikátní lokalitou pomůže okružní naučná stezka.

více…

náročnost:

délka celkem: 16 km

zastavení naučné stezky - Ručičky zastavení naučné stezky - Ručičky
 

výlet pěšky - Tachovsko

Na hrad Gutštejn

Hrad Gutštejn – dříve mohutná pevnost na skále nad údolím potoka Hadovka, později obávané vězení loupeživých rytířů, dnes legendární hrad trampů, romantiků a snílků, kde je stále co objevovat, jak pro děti tak pro jejich rodiče.

více…

náročnost:

délka celkem: 10 km

odpočinek na hradě odpočinek na hradě
 

výlet pěšky - Tachovsko

Pohraniční okruh k zámečku v Dianě

Ústředním tématem, jak je již patrné z názvu, je nádherný zámeček s rozsáhlým zámeckým parkem, ke kterému vede pohraniční cesta kolem Farského potoka. Máte-li náladu a chuť, vydejte se s námi toto místo více poznat.

více…

náročnost:

délka celkem: 12 km

lovecký zámeček v Dianě lovecký zámeček v Dianě
 

výlet pěšky - Tachovsko

Český les – Stoupa, Zlatý potok

Český les, jehož horský hřbet tvoří 82 km dlouhou státní hranici s Německem, může být i pro většinu našinců velkou neznámou. Zdánlivá nevýhoda ve sporadickém osídlení a v málo dostupných informacích o této lokalitě, může být naopak předností, díky které si tato oblast zachovala dodnes téměř nedotčenou krajinu s převahou lesů nad zemědělskými plochami. Pro ty, kteří rádi obdivují přírodu daleko od davů návštěvníků, je určen právě tento výlet.

více…

náročnost:

délka celkem: 21 km

louky v okolí Ostrůvku louky v okolí Ostrůvku
 

výlet na kole - Tachovsko

Český les - okolí Tachova

Tento cykloturistický okruh nás provede z Tachova krásnou Knížecí alejí, kolem romantické zříceniny kostela a jízdárny ve Světcích a po staré pohraniční cestě do údolí Sklářského potoka.

více…

náročnost:

délka celkem: 35 km

náměstí v Tachově náměstí v Tachově
 

výlet na kole - Tachovsko

Krajina v okolí Mže a Kosového potoka

Malebná městečka Svojšín a Černošín působí v kontextu tohoto výletu pouze jako lehké předkrmy před bohatým hlavním menu, představujícím 13 zastavení naučné stezky „Kosí potok“. Tento výlet je z poloviny vedený po silnicích a z druhé poloviny po lesních cestách a pěšinách v Přírodním parku Kosový potok a ve strmých stráních nad údolím Mže.

více…

náročnost:

délka celkem: 42 km

Černošín - kostel sv. Jiří Černošín - kostel sv. Jiří
 

výlet pěšky - Tachovsko

Zajímavosti v okolí Konstantinových Lázní

Okolí Konstantinových Lázní je mimořádně bohaté na kulturní a historické památky. Samotné lázeňské městečko nás jistě zaujme poklidnou atmosférou a neokázalou parkovou úpravou s mnoha cennými dřevinami. Kromě lázní si můžeme prohlédnout velkolepý zámek v Bezdružicích, zříceninu kaple a hradu v Krasíkově či poutní kapli na Ovčím vrchu.

více…

náročnost:

délka celkem: 10 km

v lázeňském centru Konstantinových Lázní v lázeňském centru Konstantinových Lázní
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 »
Partnerské weby