TOP výlety (20)

Kam na výlet?
Vysočina
Žďárské vrchy (34)    Pelhřimovsko (11)    Havlíčkobrodsko (15)    Jihlavsko (21)    Třebíčsko (25)   
výlet s dětmi - Havlíčkobrodsko

23.5.2016 Posázavským Pacifikem za krásou řeky Sázavy

Již na sklonku 19. století se začal budovat Posázavský Pacifik, takový, jaký jej můžete poznat i dnes. Železniční trať z Modřan přes Davli podél Sázavy až do Světlé nad Sázavou je pro svou romantickou podobu a odvážné řešení právem zařazována k nejhezčím v republice. Během tohoto výletu se vám představí úsek tratě mezi Světlou nad Sázavou a Chřenovicemi. Čekají zde na vás malebné zátoky, které inspirovaly při pravidelných skautských táborech i Jaroslava Foglara.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Sázava ve Stvořidlech Sázava ve Stvořidlech
 

výlet s dětmi - Žďárské vrchy

27.6.2012 Pohádkově krásná místa Žďárských vrchů

Jako místo kde se zastavil čas vypadá malebná osada Samotín. Zachovalá venkovská stavení se rozkládají ve stínu mohutných stromů, malé rozkvetlé zahrádky ohrazují plaňkové ploty. To vše evokuje dobu, kdy se na pohádky věřilo, na každé půdě bydlel rarášek a v nedalekém lese se v noci ozýval hejkal. Neméně poetické jsou i z dálky viditelné skály Dráteníčků či krásné a hluboké lesy, které budeme projíždět.

více…

náročnost:

délka celkem: 11 km

v Samotíně v Samotíně
 

výlet s dětmi - Třebíčsko

4.5.2012 Na kole do okolí Budišova

Největším lákadlem pro děti je v Budišově krásný čtyřkřídlý zámek, který ukrývá rozsáhlé sbírky zoologického depozitáře. Kdo z nich by si nechtěl prohlédnou zblízka a v klidu exotická zvířata i zvěř našich lesů? Samotný zámek je krásná budova obklopená zámeckým parkem s řadou drobných staveb. Ale byla by škoda zůstat jen zde. Budišov se totiž nachází ve svérázné krajině přírodního parku Třebíčsko. Tu tvoří volně roztroušené balvany a menší skalky, které spolu s loukami, drobnými lesíky, remízky a rybníky vytvářejí malebný a nezaměnitelný ráz této krajiny. Hustá síť cyklotras a silniček nám umožní ji poznat na kole.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

kostel v Budišově kostel v Budišově
 

výlet s dětmi - Žďárské vrchy

4.6.2011 Od Milovského rybníku ke Čtyřem Palicím

Tento nenáročný výlet nás zavede do nejkrásnější části Žďárských vrchů v okolí širokého údolí řeky Svratky. Kromě krásné přírody navštívíme rybník s čistou vodou vhodný ke koupání, monumentální skaliska Čtyři Palice, uvidíme útulná venkovská stavení a v Milovech a Křižánkách máme také nejednu možnost se stylově občerstvit.

více…

náročnost:

délka celkem: 9 km

u Milovského rybníka u Milovského rybníka
 

výlet s dětmi - Žďárské vrchy

2.6.2011 Krajinou lesů, vod a strání v okolí Radostína

Okolí převážně rekreační obce Radostín tvoří husté a zdravé lesy protkané sítí lesní cest a silniček. Po nich se můžeme vydat na pěkný výlet do Račína, kde na návsi najdeme rybník plný leknínů a na jeho břehu sochu velikého raka.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

v Račíně v Račíně
 

výlet s dětmi - Žďárské vrchy

1.6.2011 Ze Žďáru nad Sázavou k Velkému Dářku

Žďár nad Sázavou je pěkné město s řadou významných památek ležící na okraji Žďárských vrchů. Do jejich nitra se pohodlně dostaneme po nově vybudované cyklostezce. Kromě koupání ve Velkém Dářku, děti i dospělé potěší návštěva unikátní Zahradní železnice v Polničce s velkorysým areálem pro děti a občerstvením.

více…

náročnost:

délka celkem: 20 km

Polnička, areál Zahradní železnice Polnička, areál Zahradní železnice
 

výlet s dětmi - Pelhřimovsko

Žirovnický celodenní okruh

Magnetem kraje kolem Kamenice nad Lipou, Žirovnice a Počátků jsou bezesporu vodní plochy rybníků v krásné poklidné přírodě. Rekreační střediska vybudované kolem Žirovnic a Počátků nabízejí klid a pohodu na čistém vzduchu a ve spojení s návštěvami zámků v Kamenici a Žirovnici, tak dokonale umocní příjemné prožití volných chvil v letním období. Za shlédnutí určitě stojí velkolepá mohutnost kamenické lípy patřící se svým úctyhodným stářím 700 let k nejpamátnějším stromům naší vlasti.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Kamenice n. Lipou - zámek Kamenice n. Lipou - zámek
 

výlet s dětmi - Havlíčkobrodsko

Posázavský celodenní okruh

Krajina kolem Lipnice a Světlé nad Sázavou je krásným koutem Posázaví s osobitým kouzlem a bohatou historií. Čisté ovzduší, překrásný výhled do okolí z bašt lipnického hradu, typicky venkovský ráz vesničky s romantickým názvem Pohleď a klidem oplývající okolí Dobré Vody, to vše jsou dozajista velká lákadla na nezapomenutelný výlet pro celou rodinu.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Lipnice n. Sázavou - hrad Lipnice Lipnice n. Sázavou - hrad Lipnice
 

výlet s dětmi - Pelhřimovsko

Křemešník - poutní místo a naučná stezka

Známé a mnoha pověstmi opředené poutní místo s turisticky velmi atraktivními pamětihodnostmi je zasazené do malebného prostředí lesů na vrcholu jedné z nejvyšších hor Českomoravské vrchoviny. Přímo na vrcholu je nad hotelem s restaurací poutní kostel Nejsvětější Trojice, u něj malebný Větrný zámek a kousek opodál rozhledna Pípalka. Naučná stezka o 10 zastaveních provede návštěvníka krásným lesem s několika studánkami a poučí o zdejší krajině a památkách.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

hotel Křemešník hotel Křemešník
 

výlet s dětmi - Havlíčkobrodsko

Zákoutí Havlíčkova Brodu - městský okruh

Havlíčkův Brod je starobylé město na řece Sázavě, jehož základy byly položeny před 750 lety v oblasti obdařené mnohými přírodními krásami Českomoravské vrchoviny. Návštěvníci města mohou i dnes obdivovat městské hradby s baštami, historické centrum s barokním náměstím, středověkou Štáflovu chalupu, zdobné kostely, kašnu s Tritonem, pověstmi opředený symbol zrady na radniční věži nebo jeden z nejstarších zvonů v českých zemích.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Havlíčkův Brod - kašna se sochou Tritona na Havlíčkově náměstí Havlíčkův Brod - kašna se sochou Tritona na Havlíčkově náměstí
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 »
Partnerské weby