TOP výlety (38)

Kam na výlet?
Vysočina
Žďárské vrchy (34)    Pelhřimovsko (11)    Havlíčkobrodsko (15)    Jihlavsko (21)    Třebíčsko (25)   
výlet na kole - Třebíčsko

3.5.2014 Mlynářskou stezkou kolem Oslavy-na kole s dětmi

Velké Meziříčí je malebné město se zachovalým historický jádrem, které vyrostlo na soutoku Balínky a Oslavy kolem mohutného hradu tyčícího se na strmé skále. My se vydáme z města po proudu řeky Oslavy do širokých prosluněných údolí, které ji lemují. Dříve zde šumění stromů a řeky doplňoval pravidelný klepot mlýnů, které využívaly sílu vody ve prospěch člověka. Jejich minulost i současnost nám přiblíží právě tato Mlynářská stezka.

více…

náročnost:

délka celkem: 20 km

řeka Oslava v Nesměřském údolí řeka Oslava v Nesměřském údolí
 

výlet na kole - Jihlavsko

13.12.2013 Na kole z Jihlavy do Větrného Jeníkova

Krajina kolem Jihlavy skýtá zajímavé malebné podhůří, která nabádá návštěvníky k pobytu ve voňavých lesích, chladivých rybnících a na rozkvetlých loukách. My v tomto výletu poznáme vesničky a zalesněné kopce na severozápad od Jihlavy, hluboké lesy ve svazích vrchů Holubovska a Venušínu a lesknoucí se vodní hladiny Borovinky, Trojanského a Černého rybníku.

více…

náročnost:

délka celkem: 35 km

Masarykovo nám. s radnicí v Jihlavě Masarykovo nám. s radnicí v Jihlavě
 

výlet na kole - Jihlavsko

12.8.2013 S kolem na jih Vysočiny

Hlavním lákadlem tohoto výletu jsou zachovalá historická centra v Žirovnici a Počátcích, kde nás upoutá řada pamětihodností. Zajímavá je prohlídka Žirovnického zámku a zámeckého špýcharu s expozicí venkovských tradic a řemesel. Většina výletu vede po sjízdných turistických trasách přes lesy, pole, louky a háje, takže si na své přijdou i milovníci krásné přírody. Dominantou výletu je nepřehlédnutelný vrchol Javořice a těšit se můžeme i na Chadimův mlýn, rašeliniště Kaliště a řadu rybníků, z nichž Budín je upravený na přírodní koupaliště.

více…

náročnost:

délka celkem: 35 km

zámek Žirovnice - sochy řeckých minotaurů na I. nádvoří zámek Žirovnice - sochy řeckých minotaurů na I. nádvoří
 

výlet na kole - Žďárské vrchy

11.7.2013 Kostnice v Posázaví

Tento výlet nás zavede do nádherných přírodních zákoutí Žďárské vrchů na západ od města Žďár nad Sázavou. V malebném údolí Sázavy pojedeme okolo jedinečné přírodní památky – Rozštípená skála, starého hamru a pozoruhodných plastik mamuta a prapodivného Hamroně. Zajímavostmi na trase jsou i významné kostnice ve Velké Losenici a Nížově, tvrz s mlýnem v Pořezíně a rozhledna na vrcholu Rosička. K přírodním zajímavostem pak patří malebné okolí Matějovského rybníka a pramen Oslavy.

více…

náročnost:

délka celkem: 33 km

plastika mamuta v údolí Sázavy plastika mamuta v údolí Sázavy
 

výlet na kole - Žďárské vrchy

28.6.2013 Kopcovitou krajinou kolem Svratky

Vydejte se s námi na kole do východní části Žďárských vrchů, pro které jsou typické mohutné skalní masívy, hluboká údolí a rázovitá lidová architektura. V rámci výletu si můžeme zajít na skalní zříceninu Štarkov a oceníme spolu s nádhernou krajinou i zachovalé památky v Jimramově a Sněžné.

více…

náročnost:

délka celkem: 39 km

Ve Smrčinách Ve Smrčinách
 

výlet na kole - Havlíčkobrodsko

11.6.2013 Z Humpolce krajinou G. Mahlera

Během pozoruhodné cesty z Humpolce do Lipnice nad Sázavou se podíváme k rodnému domu proslulého hudebního skladatele i na zbytky starodávné tvrze v Proseči. V Lipnici nad Sázavou nás čeká prohlídka velkolepého hradu a můžeme se zastavit i v hostinci, kam chodíval Jaroslav Hašek a kde se zrodilo jedno z nejvýznamnějších děl české literatury -román „Osudy dobrého vojáka Švejka“. Při zpáteční cestě si užijeme krásnou přírodu Orlovských lesů, vystoupáme na vrchol Orlík a prohlédneme si nedalekou zříceninu středověkého hradu.

více…

náročnost:

délka celkem: 37 km

Humpolec - kostel sv. Mikuláše na Horním náměstí Humpolec - kostel sv. Mikuláše na Horním náměstí
 

výlet na kole - Žďárské vrchy

20.5.2013 Na kole Bohdalovskem – krajinou rybníků, luk a hájů

Malebná krajina v okolí horního toku Oslavy je tvořena plochými kopci, rozlehlými pastvinami i původním lesním porostem. To vše je bohatě protkané sítí potůčků, řek a rybníků a vytváří tak idylický obraz Česko-moravské vrchoviny. Během tohoto výletu poznáme vedle pěkné přírody i řadu pamětihodností v Netíně, Rudolci, Novém Veselí a Radostíně nad Oslavou a dopřejeme si krásné výhledy z vrcholů Havlina a Blažkov. V parném létě přijde vhod i osvěžení v rekreačním rybníce Rendlíček.

více…

náročnost:

délka celkem: 43 km

Netín - kostel Nanebevzetí Panny Marie Netín - kostel Nanebevzetí Panny Marie
 

výlet na kole - Žďárské vrchy

5.6.2011 Z Dalečína k přehradě Vír

Pohledy na krásnou přírodu a skalnaté břehy skýtá pravý břeh přehrady Vír. Zde se vine cesta do Dalečína, která je doslova rájem pro cyklisty, pěší turisty a v zimě i pro běžkaře. Silnice zde také nese Naučnou hydrologickou stezku, která je dlouhá 16 km. Najdete na ní 17 panelů s naučnými texty a s grafickým ztvárněním. V blízkosti hráze se rozkládá Přírodní rezervace Vírská skalka s přirozenými lesními porosty a významnými druhy rostlin.

více…

náročnost:

délka celkem: 20 km

hráz přehrady Vír hráz přehrady Vír
 

výlet na kole - Žďárské vrchy

Od zámku ve Žďáru nad Sázavou k přírodní památce Ransko

Po prohlídce architektonických skvostů Žďáru nad Sázavou, kterými jsou zámek a poutní kostel na Zelené hoře, pojedeme přes malebné vesničky, lesy a louky do Nového Ranska. Zpátky se vydáme přes husté lesy Ranského polesí.

více…

náročnost:

délka celkem: 40 km

v areálu kláštera a zámku ve Žďáru nad Sázavou v areálu kláštera a zámku ve Žďáru nad Sázavou
 

výlet na kole - Jihlavsko

K významným vrcholům Jihlavska – na Špičák a Čeřínek

Po prohlídce historického města Třešť vystoupáme do lesů Brtnické vrchoviny. Pak sjedeme do údolí Jihlavy a pokoříme vrchol Čeřínek, prozkoumáme tajemné skály – Čertův hrádek a navštívíme Nový Rychnov.

více…

náročnost:

délka celkem: 48 km

Čertův hrádek Čertův hrádek
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 »
Partnerské weby