TOP výlety (39)

Kam na výlet?
Vysočina
Žďárské vrchy (34)    Pelhřimovsko (11)    Havlíčkobrodsko (15)    Jihlavsko (21)    Třebíčsko (25)   
výlet pěšky - Jihlavsko

23.4.2015 Pěší výlet z Žirovnice do Počátků

Přijměte pozvánku k návštěvě významných historických památek obklopených úchvatnou krajinou na rozhraní Čech a Moravy. Příjemné prostředí s mimořádně čistým vzduchem, řada rybníků, cesty roubené alejemi stromů, hluboké lesy s kopcovitým terénem to vše vyzařuje nezapomenutelnou pohodu a klid. Čeká zde na nás i půvabný zámek s hodnotnými expozicemi, malebné historické centrum v Počátcích a osvěžující koupel na plovárně rybníku Budín.

více…

náročnost:

délka celkem: 17 km

zámek Žirovnice - sochy minotaurů na I. nádvoří zámek Žirovnice - sochy minotaurů na I. nádvoří
 

výlet pěšky - Jihlavsko

10.12.2013 Praskoleská lípa a další zajímavosti v krajině u Telče

Okolí Mrákotína nedaleko Telče nabízí krásné romantické zákoutí a zajímavosti, které stojí za navštívení. V Praskolesích objevíme prastarou lípu, která v sobě ukrývá malou zvoničku, vystoupáme a prozkoumáme pozoruhodná skaliska na vrších Hradisko a Bradlo. Z těchto výšin pak pohlédneme do širého okolí a na závěr poznáme třpytivé vody Olešského rybníku, návrší s kostelíkem Sv. Jáchyma v Dobré Vodě a malebné okolí Pařezitého rybníku na okraji Kučerova lesa.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

Praskolesy - prastará lípa se zvonicí v kmeni Praskolesy - prastará lípa se zvonicí v kmeni
 

výlet pěšky - Žďárské vrchy

25.11.2013 Za pěknými výhledy z kopců kolem Věcova

Rámec tohoto výletu tvoří čtyři vesničky obklopené kopcovitou krajinou Žďárských vrchů. My si vyšlápneme na ty nejvýznamnější vrcholy v jejich okolí, z nichž se nám budou otevírat daleké výhledy do kraje. Okolím obce Odranec se můžeme projít po naučné stezce Metodka a dozvíme se tak podrobnosti o krásné přírodě, tradicích a historii těchto míst. V závěru výletu nás mile překvapí mohutné skalisko na vrcholu Bohdalec.

více…

náročnost:

délka celkem: 13 km

Kamenice - vrchol Kamenice - vrchol
 

výlet pěšky - Žďárské vrchy

21.11.2013 Z Nového Města na Moravě na Bílou skálu

Nové Město na Moravě je ideálním výchozím místem pro pěší túry do atraktivních oblastí Žďárských vrchů. V tomto výletě poznáme osvěžující vody a malebné břehy Novoměstského přírodního koupaliště a v nejvýše položené rekreační ploše ve Žďárských vrších – rybníku Sykovec. Druhá polovina výletu pak nabízí krásné výhledy na krajinu z Bílé skále, přírodní památku Pernovku a sportovní vyžití v areálu hotelu Ski.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

rybník Sykovec rybník Sykovec
 

výlet pěšky - Jihlavsko

15.10.2013 Z Polné údolím Šlapanky

V tomto výletě shlédneme jedinečné památky v Polné s dominantním chrámem Nanebevzetí Panny Marie, objevíme tajemný židovský hřbitov za obcí a zbytky mlýnu v čarovném údolí říčky Šlapanky. Poznáme krásné břehy rybníku Bor a Kukle a v závěru nás čeká prastarý kamenný most \"Lutrián\" při soutoku řeky Šlapanky a Zlatého potoka.

více…

náročnost:

délka celkem: 16 km

cestou do vsi Kamenná cestou do vsi Kamenná
 

výlet pěšky - Havlíčkobrodsko

11.4.2013 Za tajemnými místy pod Melechovem

Cílem tohoto výletu je dominantní vrchol Melechov, který je nevyšším bodem celého Ledečska. Cestou k němu si zajdeme k přírodní památce Čertův kámen a ochutnáme pramenitou vodu z Melechovské studánky. Ve stráni pod vrcholem pak navštívíme zříceninu tvrze se zachovalými zbytky mohutné věžovité stavby a v závěru se oddáme osvěžující koupeli v jednom z rekreačních rybníku u obce Kouty.

více…

náročnost:

délka celkem: 10 km

zřícenina středověké tvrze Melechov zřícenina středověké tvrze Melechov
 

výlet pěšky - Havlíčkobrodsko

2.4.2013 Pozoruhodná místa v okolí Lipnice nad Sázavou

Lipnice nad Sázavou je bezesporu jedno z nejmalebnějších historických měst Česko-moravské vrchoviny, kterému vévodí již z dálky viditelný hrad. Prohlídkou hradu a dalekými výhledy z jeho hradeb však tento výlet pouze začíná. Vlajkovou lodí jsou pak především desítky zatopených lomů v okolí Lipnice, v jejichž sklaních stěnách byly postupně vytvořeny obří kamenné monumenty představující Bretschneiderovo ucho, Ústa pravdy a Zlaté oči. Významnou památkou na trase je i gotický kostel sv. Martina s polodřevěnou zvonicí v Dolním Městě.

více…

náročnost:

délka celkem: 12 km

Národní památník odposlechu - Zlaté oči Národní památník odposlechu - Zlaté oči
 

výlet pěšky - Žďárské vrchy

Údolím řeky Loučky

Během tohoto výletu, určeného pro zdatné turisty, se podíváme ke zřícenině starodávného hradu Mitrov a hlubokým údolím řeky Loučky místy i kolem skalisek do Trenckovy rokle.

více…

náročnost:

délka celkem: 21 km

v údolí řeky Loučky v údolí řeky Loučky
 

výlet pěšky - Třebíčsko

Turistický okruh ve Středním Pojihlaví

Tento výlet nás zavede z historického městečka Mohelno do hlubokého údolí řeky Jihlavy, které nás dovede přes dvě fascinující skalní vyhlídky až k mohutné zřícenině hradu Templštejn. Cestou zpět půjdeme poetickou krajinou přírodní rezervace Biskoupský kopec.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

vyhlídka na Babách vyhlídka na Babách
 

výlet pěšky - Jihlavsko

Kaňonovitým údolím Brtnice ke zřícenině hradu Rokštejn

Z malebného městečka Brtnice s mohutným zámkem dojdeme údolím řeky Brtnice k zachovalé zřícenině hradu Rokštejn a navíc se podíváme i do širokého údolí řeky Jihlavy.

více…

náročnost:

délka celkem: 21 km

Brtnice - zámek a hrad Brtnice - zámek a hrad
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 »
Partnerské weby