TOP výlety (3)

Kam na výlet?
Šumava
Šumava - Železnorudsko (24)    Šumava - Povydří, Pláně (24)    Šumava - Trojmezí (13)    Šumava - Lipensko (7)   
výlet s dětmi - Šumava - Povydří, Pláně

K pohádkovému hradu Kašperk

V dobách, kdy naší zemi vládl král Karel IV., byl položen základní kámen nového hradu, který měl střežit zemskou hranici a bohatá naleziště ryzího zlata, jež objevili zlatokopové v útrobách šumavských hor. Středověký hrad i jeho malebné okolí si určitě zamilujete a možná se vám při jeho návštěvě vybaví i nejedna scéna z úspěšné pohádky „Anděl páně“. Výlet je vedený po značeném okruhu z malebného městečka Kašperské Hory přes Pustý Hrádek, odkud je kouzelný výhled na Kašperk a masiv Šumavy.

více…

náročnost:

délka celkem: 8 km

hrad Kašperk hrad Kašperk
 

výlet s dětmi - Šumava - Povydří, Pláně

Z Antýglu za Vydrýskem z večerníčku

Romantické údolí nejkrásnější šumavské horské říčky Vydry s peřejnatým řečištěm, obřími hrnci vymletými v žulových balvanech patří k nejatraktivnějším turistickým cílům šumavského národního parku. V úseku z Antýglu do Čeňkovy Pily zde prochází naučná stezka Povydří, v jejíž polovině u Turnerovy chaty pak obzvláště děti potěší dovádějící Vydrýsek známý z úspěšného večerníčku.

více…

náročnost:

délka celkem: 7 km

Turnerova chata Turnerova chata
 

výlet s dětmi - Šumava - Povydří, Pláně

Cestou zlatokopů v okolí Zlatého potoka

Kaňonovité údolí Zlatého potoka v okolí Kašperských Hor, které je protkáno spletí zlatonosných štol, patří k nejcennějším částem Šumavy. Koryto Zlatého potoka se skalnatými svahy nese řadu stop po dávném dobývání drahocenných surovin a kdo ví, možná budete mít štěstí i Vy a naleznete svůj poklad vyplavený řekou či dřímající ve skalní puklině.

více…

náročnost:

délka celkem: 7 km

štola sv. Jana u Kašperských Hor štola sv. Jana u Kašperských Hor
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 »
Partnerské weby