TOP výlety (15)

Kam na výlet?
Šumava
Šumava - Železnorudsko (24)    Šumava - Povydří, Pláně (24)    Šumava - Trojmezí (13)    Šumava - Lipensko (7)   
výlet pěšky - Šumava - Trojmezí

25.6.2012 Na nejvyšší vrchol české části Šumavy – Plechý

Tento náročný, avšak vysoce atraktivní výlet nás zavede do míst, která byla ve 20. stol. z velké části turisticky nepřístupná. Naskytne se nám pověstný pohled na hladinu Plešného jezera s 260 m vysokou jezerní stěnou pod vrcholem Plechého a také ojedinělý výhled z nejvyšší hory české části Šumavy na celé Šumavské předhůří i daleko do vnitrozemí.

více…

náročnost:

délka celkem: 22 km

vyhlídku u památníku A. Sttiftera vyhlídku u památníku A. Sttiftera
 

výlet pěšky - Šumava - Trojmezí

Boubínský prales

Prastaré smrky a jedle vyčnívající vysoko z husté převážně bukové korunové klenby nás budou ohromovat svými rozměry a zajímavými tvary kmenů, během cesty po okružní naučné stezce. Než ovšem sejdeme k pralesu, čeká nás výstup na jeden z nejvyšších šumavských vrcholů – Boubín, odkud budeme mít z dřevěné rozhledny celou Šumavu jako na dlani. V závěru výletu se nám ještě více rozšíří znalosti o šumavské krajině díky nově vybudované Lesnické naučné stezce.

více…

náročnost:

délka celkem: 21 km

Johnův kámen Johnův kámen
 

výlet pěšky - Šumava - Povydří, Pláně

K samotě Březník

Tento na převýšení nenáročný výlet je vedený po zpevněných cestách v atraktivní a hojně navštěvované centrální části Národního parku Šumava. Cestou si prohlédneme vzácné Modravské slatě, kouzelné Luzenské údolí se samotou Březník a navštívíme bývalou sklářskou osadu Filipovu huť.

více…

náročnost:

délka celkem: 17 km

pohled na samotu Březník pohled na samotu Březník
 

výlet pěšky - Šumava - Železnorudsko

Černé jezero a vrchol Ostrý

Vydáme se k našemu největšímu ledovcovému jezeru a dál kolem 13 m vysokého vodopádu Bílá strž na nejhezčí horu Šumavy, v minulosti nazývanou Prsa Matky Boží.

více…

náročnost:

délka celkem: 23 km

na vrcholu Ostrý na vrcholu Ostrý
 

výlet pěšky - Šumava - Povydří, Pláně

Z Modravy k Tříjezerní slati

Půldenní okruh z Modravy k Tříjezerní slati, která dostala pojmenování podle tří rašelinných jezírek, z nichž největší má rozlohu 7 arů. Rašeliništěm prochází 250 metrů dlouhý dřevěný povalový chodník s jedenácti zastaveními.

více…

náročnost:

délka celkem: 11 km

Tříjezerní slať Tříjezerní slať
 

výlet pěšky - Šumava - Trojmezí

Medvědí stezkou

Nad unikátní přírodní rezervací Vltavský luh se vypíná hustě zalesněný a skalisky prostoupený masív s vrcholy Perník a Hvozd. Společně s dalšími vrcholy pak tvoří dokonalou společnost nejvyšší šumavské hoře na české straně, Plechému. My v rámci tohoto výletu prozkoumáme prostřednictvím naučné stezky bizarní skalní útvary obklopující vrchol Perník a pak z malebného Jelenského údolí můžeme obdivovat mohutnost Plechého.

více…

náročnost:

délka celkem: 17 km

Jezerní potok Jezerní potok
 

výlet pěšky - Šumava - Povydří, Pláně

Panorama Šumavy z vrcholu Oblíku

Vydejte se s námi ze Srní Javoří cestou na vrchol Oblíku a kolem Tříjezerní slatě a Vchynicko –Tetovského plavebního kanálu zpět.

více…

náročnost:

délka celkem: 20 km

výhled z Oblíku výhled z Oblíku
 

výlet pěšky - Šumava - Železnorudsko

Ze Špičáckého sedla na všechny strany

Vydáme se ze Špičáckého sedla za pěknými výhledy na vrchol Pancíře a dále po hřebeni až pod Můstek. Na opačné straně Špičáckého sedla pak navštívíme nejhezčí jezera Šumavy - rozlehlé Černé a tajuplné Čertovo jezero.

více…

náročnost:

délka celkem: 19 km

Špičácké sedlo Špičácké sedlo
 

výlet pěšky - Šumava - Povydří, Pláně

Churáňovské vyhlídky

Mezi jedny z hlavních rekreačních oblastí v centrální části Šumavy patří Zadov – Churáňov, odkud se otevírají výhledy do Stašské krajiny a při inverzích i daleko do vnitrozemí.

více…

náročnost:

délka celkem: 14 km

Churáňovské chalupy Churáňovské chalupy
 

výlet pěšky - Šumava - Povydří, Pláně

Údolím řeky Vydry

Kaňonovité údolí nejkrásnější šumavské horské říčky Vydry s peřejnatým řečištěm, obřími hrnci vymletými v žulových balvanech patří k nejatraktivnějším turistickým cílům šumavského národního parku. V úseku od Čeňkovy Pily po Antýgl zde prochází naučná stezka, v jejíž polovině u Turnerovy chaty pak obzvláště děti potěší Vydrýsek.

více…

náročnost:

délka celkem: 11 km

divoká horská říčka Vydra divoká horská říčka Vydra
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 »
Partnerské weby