Detail výletu

Po Červenohorském hřebeni

Nádherná hřebenová trasa kolem Červené hory, Vřesové studánky a Kamenného okna s výstupy na skalnatý vrchol Vozky a na Keprník, odkud je kouzelný panoramatický rozhled.

Vycházíme z Červenohorského sedla (1013 m) po červené značce směr Keprník 2,5 km, stoupání obtížnosti /1-2/. Od rozc. Bílý Sloup pokračujeme už po vrstevnici pod Červenou horou k rozc. Vřesová studánka (1290 m), kde je možné se osvěžit u pramene v kapličce. Celou cestou po hřebeni máme krásný výhled do kraje a na okolní strmé jesenické svahy.

Od Vřesové studánky klesáme /1-2/ do Sedla pod Vřesovou stud., kde zabočíme u rozcestí na zelenou značku vedoucí na vrchol Vozka vzdálený 1,8 km. Stále klesáme do údolí s říčkou, odkud následně prudce stoupáme /2-3/ až na vrchol. Vrchol Vozka (1377 m) díky dvěma skalním masívům získává na působivosti a umožňuje nádherné výhledy na všechny světové strany (pokud není zrovna mlha).

200 m od vrcholu je rozc. U Vozky (1360 m), kde odbočíme vpravo na žlutou značku a po 1,5 km cesty mezi stromy a bohatě obsypanými borůvkovými keři dojdeme k rozc. Trojmezí (1316 m). Odsud je to na Keprník již jen 1 km stoupání obtížnosti /2/ po červené značce. Z vrcholu Keprníku (1423 m) - nejvyššího bodu této trasy se můžeme pokochat panoramatickými výhledy na všechny strany a ověřit si znalosti Jeseníků na vrcholovém kameni, kde jsou vytesány názvy všech vrcholů, které lze z tohoto místa spatřit.

Zpět klesáme stejnou cestou k Trojmezí a dále po červené 1,5 km do Sedla pod Vřesovou studánkou, kde odbočíme vlevo na žlutou značku. Po 0,5 km se ocitáme u rozc. U Kamenného okna, zatáčíme vpravo a po žluté se po 1,5 km dostáváme k rozc. Bílý Sloup. Od Bílého Sloupu je to již jen 2,5 km na Červenohorské sedlo, kde se můžeme bohatě občerstvit v horské restauraci.

Autor: Filip Balogh

 

Další užitečné informace naleznete na webu Informačního centra Šumpersko: www.infosumperk.cz

Zákres v mapě

Hodnocení

1 je nejméně, 10 je nejvíce

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Výsledek: 6.7

Jeseníky a Rychlebské hory Hrubý Jeseník Pěšky
náročnost: 2
délka celkem: 16 km

Vřesová studánka pod Červenou horou Vřesová studánka pod Červenou horou během stoupání na Keprník během stoupání na Keprník lesy ve svazhu pod Keprníkem lesy ve svazhu pod Keprníkem pohled ze sedla pod Vřesouvou studánkou na Červenohorský hřeben pohled ze sedla pod Vřesouvou studánkou na Červenohorský hřeben Hučivá Desná Hučivá Desná jedna ze skal na vrcholu Vozky jedna ze skal na vrcholu Vozky Keprník - vrchol Keprník - vrchol Červenohorské sedlo Červenohorské sedlo
 
DOPORUČUJEME:
ubytování na HOTELY.CZ s možností on-line rezervace
zpět na výběr vytisknout
Partnerské weby