Detail výletu

Kolem Obřích skal přes Šerák na Keprník

Vydejte se s námi na pravou jesenickou turistiku z Ramzové kolem Vražedného potoka a monumentálních Obřích skal na chatu Šerák a vrchol Keprník.

Výchozím bodem je rozc. Ramzová-ŽST (746 m), odkud se vydáme po zelené značce kolem dolní stanice lanovky 2 km lesem k rozc. Vražedný potok (730 m). Podél divokého potoka stoupáme /2/ stále lesem 2 km, přičemž čím více stoupáme, tím se více přibližujeme ke skalním masívům po levé straně, kde kousek od jejich vrcholu dojdeme k rozcestí s příznačným názvem Pod Obřími skálami (1065 m).

Pokračujeme ve stoupání /2-3/ stále po zelené značce 0,5 km úzkou lesní pěšinkou kolem Obřích skal (1082 m) k rozc. Obří skály (1088 m). Po jejich prohlídce prudce vystoupáme po modré 1 km /2-3/ k rozc. Šerák-chata (1325 m). V pravé horské chatě s dobrým jídlem a rychlou obsluhou si můžeme odpočinout a občerstvit se.

Náš výlet pokračuje nyní mírným klesáním k rozc. Pod Keprníkem (1282 m), odkud opět začínáme stoupat po červené 1 km /2/ kamenitou cestou na vrchol Keprníku (1423 m). Na vrcholu se můžeme pokochat panoramatickými výhledy na všechny strany a také si přečíst z vrcholového kamene názvy všech vrcholů, které vidíme.

Zpět se vracíme stejnou cestou po červené 1,5 km k Šerák-rozc. a dále pokračujeme vlevo po červené dolů 5,5 km lesem (klesání /2/) pod lanovkou kolem rozc. Čerňava-lanovka až do Ramzové k ŽST.

 

Tip: Chcete-li se vyhnout namáhavému výstupu na Šerák, využijte lanové dráhy za 130,- Kč na osobu (cena z podzimu 2006), která Vás přibližně za 30 min a s jedním přestupem vyveze až na Šerák. Kolem Obřích skal můžete jít cestou zpátky dolů.

 

Autor: Filip Balogh

 

 Další užitečné informace naleznete na webu Informačního centra Šumpersko: www.infosumperk.cz

Zákres v mapě

Hodnocení

1 je nejméně, 10 je nejvíce

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Výsledek: 5.9

Jeseníky a Rychlebské hory Hrubý Jeseník Pěšky
náročnost: 2
délka celkem: 14 km

pohled do údolí na Obří skály cestou na Šerák pohled do údolí na Obří skály cestou na Šerák kostel v Ramzové kostel v Ramzové Obří skály Obří skály Chata pod Šerákem Chata pod Šerákem stanice lanovky a sjezdovka pod Šerákem stanice lanovky a sjezdovka pod Šerákem na vrcholu Keprníku na vrcholu Keprníku přepad z kamenné hráze na Vražedném potoku přepad z kamenné hráze na Vražedném potoku hájenka a v pozadí Obří skály cestou z Ramzové hájenka a v pozadí Obří skály cestou z Ramzové
 
DOPORUČUJEME:
ubytování na HOTELY.CZ s možností on-line rezervace
zpět na výběr vytisknout
Partnerské weby