TOP výlety (867)

Kam na výlet?
Česko
Beskydy a Valašsko (46)    České středohoří (32)    Český les (36)    Český ráj (43)    Chrudimsko-Hlinecko (5)    Jeseníky a Rychlebské hory (50)    Jizerské hory a Frýdlandsko (27)    Jižní Čechy (26)    Jižní Morava (29)    Kladské pomezí (18)    Kokořínsko a Máchův kraj (15)    Krkonoše (47)    Krušné hory (75)    Labské pískovce a Lužické hory (35)    Nízký Jeseník (11)    Orlické hory a Podorlicko (11)    Ostravsko a Slezsko (11)    Plzeňsko (23)    Polabí (9)    Pošumaví (17)    Střední Čechy (44)    Střední Morava (5)    Svitavsko (2)    Šumava (68)    Vysočina (106)    Západočeské lázně (79)   
výlet na kole - Šumava - Železnorudsko

19.7.2016 Krása Zhůřských a Kepelských plání

Nezapomenutelná místa, kde voda z Kepelských mokřadů dává život řece Ostružná, táhlé pláně pod Hadím vrchem odkrývají meandrující Křemelnou nebo kde příkré svahy pod hřebenem Můstku ostře spadají do údolí Ostružné, jsou jen vybrané části skládačky, kterou se vám podaří zkompletovat absolvováním tohoto výletu. Pomyslným středem a zároveň jediným místem pro občerstvení na trase je pak rekreační obec Javorná se vzácným kostelem sv. Anny.

více…

náročnost:

délka celkem: 26 km

Javorná - kostel Javorná - kostel
 

výlet s dětmi - Havlíčkobrodsko

23.5.2016 Posázavským Pacifikem za krásou řeky Sázavy

Již na sklonku 19. století se začal budovat Posázavský Pacifik, takový, jaký jej můžete poznat i dnes. Železniční trať z Modřan přes Davli podél Sázavy až do Světlé nad Sázavou je pro svou romantickou podobu a odvážné řešení právem zařazována k nejhezčím v republice. Během tohoto výletu se vám představí úsek tratě mezi Světlou nad Sázavou a Chřenovicemi. Čekají zde na vás malebné zátoky, které inspirovaly při pravidelných skautských táborech i Jaroslava Foglara.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Sázava ve Stvořidlech Sázava ve Stvořidlech
 

výlet autem - Maloskalsko a Pojizeří

27.4.2016 3 velkolepé zámky nad Jizerou

Malebný kraj kolem řeky Jizery na hranici Českého ráje ve Středních Čechách je domovem řady historických skvostů těšících se značnému obdivu a hojné návštěvnosti turistů. V našem putování krajinou kolem Jizery navštívíme zámek v Mnichově Hradišti spjatý s Valdštejny, zámek Hrubý Rohovec stojící nad řekou a na závěr budeme obdivovat zámek Sychrov obklopeného jedinečným anglickým parkem s řadou staveb, které jej zkrášlují.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

zámek Sychrov zámek Sychrov
 

výlet na kole - Bruntálsko a Rýmařovsko

12.11.2015 Z Rýmařova na hrad Sovinec

Město Rýmařov se rozkládá v malebné podhorské krajině na rozhraní Hrubého a Nízkého Jeseníku. Je tedy ideálním východiskem pro zajímavé cyklistické okruhy. Tento výlet vás zavede mírně kopcovitou krajinou přírodního parku Sovinecko k monumentálnímu hradu. Cestou v řídce osídlené krajině vás budou překvapovat krásné výhledy na kulturní krajinu Nízkého Jeseníku i na mohutnou hradbu hřebene Jeseníků.

více…

náročnost:

délka celkem: 38 km

ve Stránském ve Stránském
 

výlet na kole - Tachovsko

30.7.2015 Na kole k zaniklé obci Pleš a k Náměstí přírody

Za krásami hlubokých lesů, přes zaniklé osady českého pohraničí k Náměstí přírody.

více…

náročnost:

délka celkem: 31 km

 

výlet na kole - Šumava - Železnorudsko

20.5.2015 Nýrsko a Svatá Kateřina

Tento výlet je veden na samém okraji Šumavy, kde se toto horské pásmo krátce sníží, aby se mohlo o pár kilometrů dál opět vzedmout až do tisícových výšek, ale již jako Český les. V první polovině tohoto výletu poputujeme po rozhraní Šumavy a Českého lesa a budeme se kochat výhledy na nejvyšší vrcholy obou pohoří. V druhé polovině se ponoříme do hustých pohraničních lesů Královského hvozdu, kde nás potěší křehká krása rašelinišť a jedinečné výhledy na vodní hladinu Nýrska.

více…

náročnost:

délka celkem: 32 km

malebná krajina v okolí Červeného Dřeva malebná krajina v okolí Červeného Dřeva
 

výlet autem - Ašsko a Chebsko

4.5.2015 Aš a zajímavosti v jejím okolí

Nabídka turistických cílů v Ašském výběžku je pestrá. Během jediného dne můžeme navštívit zámeček s originální expozicí, vystoupat na jedinečnou kamennou rozhlednu, prozkoumat zříceniny hradu a zámku a projít se ke strmým skalám. To vše je zasazeno do mírně kopcovité a venkovsky příjemné krajiny.

více…

náročnost:

délka celkem: 5 km

Aš, Bismarckova rozhledna na vrchu Háj Aš, Bismarckova rozhledna na vrchu Háj
 

výlet na kole - Děčínsko

30.4.2015 S kolem na dvě stolové hory

Krajina v okolí Děčínského Sněžníku je v mnoha ohledech unikátní a v rámci České republiky nezaměnitelná. Na východě ji ohraničují strmé stěny kaňonu Labe na jihozápadě zvolna přechází v masiv Krušných hor. Její centrální část tvoří, pohledově velmi atraktivní, pískovcové skalní desky a stolové hory. Nejvýraznější je Děčínský Sněžník a saský Großer Zschirnstein. Obě tyto hory lzde zdolat s horským kolem a potěšit se tak jedinečnými výhledy na tuto fascinující krajinu.

více…

náročnost:

délka celkem: 33 km

jedinečné terasy Sněžníku jedinečné terasy Sněžníku
 

výlet pěšky - Jihlavsko

23.4.2015 Pěší výlet z Žirovnice do Počátků

Přijměte pozvánku k návštěvě významných historických památek obklopených úchvatnou krajinou na rozhraní Čech a Moravy. Příjemné prostředí s mimořádně čistým vzduchem, řada rybníků, cesty roubené alejemi stromů, hluboké lesy s kopcovitým terénem to vše vyzařuje nezapomenutelnou pohodu a klid. Čeká zde na nás i půvabný zámek s hodnotnými expozicemi, malebné historické centrum v Počátcích a osvěžující koupel na plovárně rybníku Budín.

více…

náročnost:

délka celkem: 17 km

zámek Žirovnice - sochy minotaurů na I. nádvoří zámek Žirovnice - sochy minotaurů na I. nádvoří
 

výlet pěšky - Děčínsko

26.3.2015 Krásné vyhlídky na pravém břehu Labe

Kaňon Labe je jedinečný přírodní útvar a to nejen v rámci Labský pískovců. Řeka Labe zde vytvořila místy až 300 m hluboký kaňon, který je nejhlubším pískovcovým kaňonem v Evropě. Zejména na jeho pravém břehu se zachovaly rozsáhlé porosty přirozených lesů a to od lužních lesů na březích, přes bučiny na svazích až po bory na hranách pískovcových stěn. Krásu tohoto výjimečného místa vám přiblíží tento výlet.

více…

náročnost:

délka celkem: 24 km

Růžová vyhlídka - kaňon Labe Růžová vyhlídka - kaňon Labe
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 ... 85 86 87 »
Partnerské weby