Detail turistického cíle

27.4.2016 Lázně Jeseník


Priessnitzovy léčebné lázně a.s. leží na svazích Studničního vrchu, asi 2 km od města Jeseník, v nejsevernějším výběžku Slezska a Moravy. Za svou existenci a pozdější proslulost vděčí lázně Vincenzi Priessnitzovi (1799-1851), zakladateli vodoléčby, který v roce 1822 založil na Gräfenbergu první vodoléčebný ústav. Svou vodoléčbou získal v celé Evropě i v Americe nevídanou popularitu. Ve Smetanových sadech ve městě Jeseník najdete jeho sousoší.

Znak lázní
Priessnitzovy léčebné lázně a.s. mají ve znaku lva, symbolizujícího vítěznou cestu vodoléčby, ale i lva zavazujícího, že pokračovatelé proslulého "vodního doktora" budou i nadále čistými přírodními prostředky spolu s nejnovějšími poznatky vědy vracet lidem zdraví a radost ze života.

Léčení
Léčí se zde zejména nemoci oběhového ústrojí, nemoci z poruch výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí, nemoci dýchacího ústrojí, duševní poruchy, kožní a ženské nemoci a mnoho dalšího.

Léčivé zdroje
V blízkém okolí, především na svazích Studničního vrchu, vyvěrá ze země na 60 registrovaných a pojmenovaných pramenů.

Pobyty
Priessnitzovy léčebné lázně a.s. nabízí kromě klasických léčebných i manažerské pobyty, pobyty nejen pro seniory, relaxačně rehabilitační pobyty, aktivní wellness dovolené, pobyty pro dámy a také pobyty s názvem Snižování nadváhy. Stop obezitě! To vše v nádherné přírodě, čerstvém jesenickém vzduchu a na kopci!

Mezi nejznámější lázeňské domy Priessnitzových lázní patří Bezruč, nádherný Priessnitz, dependance Lékařská a Jubilejní vila, Vila na kolonádě atd.

Přístup
Město Jeseník se nachází cca 40 km severně od Šumperku - silnice č. 11 a č. 44.

 

dostupnost dostupnost: Na kole, Pěšky, Autem

GPS souřadniceGPS: 50° 14' 24.78 / 17° 11' 5.16

odkaz v mapě ukaž cíl na mapě

Související výlety
Web provozovatele

Hodnocení

1 je nejméně, 10 je nejvíce

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Výsledek: 5.0

Lázně
Jeseníky a Rychlebské hory Hrubý Jeseník okres: Jeseník
město: Jeseník

sanatorium Priessnitz sanatorium Priessnitz Lázně Jeseník a okolí Lázně Jeseník a okolí Lázně Jeseník a okolí Lázně Jeseník a okolí Lázně Jeseník Lázně Jeseník Lázně Jeseník a okolí Lázně Jeseník a okolí Lázně Jeseník a okolí Lázně Jeseník a okolí
 
DOPORUČUJEME:
ubytování na HOTELY.CZ s možností on-line rezervace
zpět na výběr vytisknout
Partnerské weby